I nie próbuj mi wmawiać , że natura nie jest cudem. Nie opowiadaj ...

photo

Wiesz kiedyś Matka Teresa powiedziała, że "Bóg nie wezwał mnie, bym osiągnęła sukces. Wezwał mnie, bym była wierna".

Zawsze jest pieknie i CUDownie gdy czujemy obecność Boga, wtedy wszystko jest takie PiĘkNe i pachnie wiosną , ale po jakimś czasie przychodzi ponura, zimna jesień. Czujemy się jakby wszystko nie miało sensu bo i tak nic nie wychodzi. Na modlitwie myśli latają, w szkole pierwsza kapa wpadła do dziennika, nie wyrabiamy z czasem, a jak spać to na 3, 4 godziny jak dobrze pójdzie. WALCZYMY! bo przecież nie ma tak łatwo! ale nic znowu zero skupienia na modlitwie no nic nie wychodzi. Smutno bo się staramy, czujemy sie jakbyśmy zasmucali Pana Boga tym zachowaniem a w szczególności barkiem skupienia na rozmowie z Nim....

Ale Bóg wezwał mnie abym była wierna, nie to abym osiągnęła sukces, ale była wierna i tego się trzymaj bądź wierny Bogu. Nie daj się złemu! Bądź wierny módl się nawet wtedy gdy wydaje Ci się, że ta modlitwa jest "nieudana" ---> uwierz, że wtedy jest najpiękniejszą modlitwą bo dajesz dowód, że kochasz Go naprawdę.

A to jest moje zdanie

Taką właśnie modlitwę miałem na myśli pisząc: "Zgadzam się, Marto, że potrzebna jest modlitwa, ale modlitwa z pozycji tych, którzy idą za Chrystusem, a nie - jak to nieraz bywa - z pozycji tych, którz rządzą." Prawdziwą modlitwą - czyli rozmową z Bogiem - nie można nikogo skrzywdzić, a można naprawdę wiele dobra sprawić.
Ps. Tak na marginesie, Amerykanie są ciekawymi ludźmi. Będąc przez pewien czas w tym roku w Stanach Zjednoczonych i uczestnicząc codziennie w Eucharystii, w czasie każdej modlitwy powszechnej pojawiało się wezwanie "za ofiary i osoby dokonujące aborcję" (wezwania modlitwy wiernych podają tam świeccy, a nie - jak niepoprawnie w wielu polskich światyniach - celebrans). Nie przypominam sobie natomiast, bym usłyszał np. wezwanie "za ofiary wojny w Iraku", "za osoby uzależnione", "za chrześcijan innych wyznań". Oczywiście, nie jest to żadnym dowodem, choć w moim przekonaniu wskazuje ciekawą cechę amerykańskiego katolicyzmu: papierkiem lakmusowym jest tam kwestia aborcji, podobnie jak w niektórych polskich środowiskach stosunek do lustracji, Radia Maryja, etc. Kwestia aborcji jest być może obecnie najbardziej wyraźną linią podziału wśród Amerykanów.


Diakon, albo, jeżeli go nie ma, sam kapłan, może skierować do wiernych wezwanie: Pochylcie głowy na błogosławieństwo, lub podobne.
Oczywiście nie chodziło mi o to, że prezbiter nie może skierować tego wezwania. Ale jeśli jest diakon to on właśnie je kieruje, a nie prezbiter. W liturgiach, którym przewodniczy biskup czy papież, nawet jeśli jest diakon, a zazwyczaj jest, nie ma tego wezwania. I o to mi chodziło.

Język mszału jest tutaj dość ścisły. Błogosławieństwa uroczyste i modlitwy nad ludem to części liturgii dość mocno sprecyzowane. Ponadto

To chyba rzeczywiście ważne, aby Msza dla dzieci była "ciekawa".
Bywałem na mszach dla dzieci, w których tylko nazwa mszy mówiła że jest dla dzieci (kazanie dla dorosłych i nudne, 0 wkładu dzieci i msza bardzo długa), a bywałem też na Mszy dla przedszkolaków, gdzie dzieci były bardzo zainteresowane (bo np. mówiły wezwania do modlitwy wiernych - inna sprawa że były też wezwania do modlitwy za Pana Jezusa), a kazanie mimo że na poziomie dzieci i dla nich, dawało też parę zdań do myślenia starszym

Konferencja przedchrzcielna. Ksiądz proboszcz tłumaczy, aby nie wchdzić za balustradę, by robić zdjęcia:
-Prosze mi sie tu nie wpierd... Panie Boże, wybacz...

Msza w 50. rocznicę święcen kapłańskich naszego byłego proboszcza. Lektor czyta wezwanie modlitwy wiernych:
-Módlmy się za x. Ireneusza w 25 rocznicę święceń kapłańskich... (Cały kościól ryknął: W 25!!!)

Pytanie proboszcza do pewnego dzieciaka w niedzielę Dobrego Pasterza:
-Znasz proboszcza?
Dzieciak na to:
-yyy... nie... (myślałam, że padnę...)

Msza św. w tygodniu. Stoję sobie w prezbiterium i ksiądz mówi "Uwielbiajmy tajemnicę wiary" a ja zamiast "Panie, Ty nas wybawiłeś" wypaliłam pełną piersią "Chrystus umarł..." na szczęście oprócz księdza nikt nie słyszał...

Najgorzej to jest jak sie pojedzie do innej paerafi ... wtedy to jest problem ... ja tam dzisiaj czytam modlitwe wiernych na Mszy .. i czytam pierwsze wezwanie ... buch a tu nagle Ojciec Święt ...kurde co zrobic .. przerwać i następne czytać ... niee no więc dokończenie było takie "..módlmy się za misjonarzy(tu byl OjciecŚwięty) aby ich podróże apostolskiebyły owocne... jakoś było ...

Chciał bym tutaj zacytować Nowe ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego:43. Wierni stoją od rozpoczęcia śpiewu na wejście albo od początku wejścia kapłana do ołtarza aż do kolekty włącznie; podczas śpiewu Alleluja przed Ewangelią; w czasie głoszenia Ewangelii; podczas wyznania wiary i modlitwy powszechnej; od wezwania Orate fratres przed modlitwą nad darami do końca Mszy świętej, z wyjątkami, które zostaną niżej wymienione.

Wierni siedzą podczas czytań przed Ewangelią i psalmu responsoryjnego; w czasie homilii i przygotowania darów oraz – zależnie od okoliczności - kiedy zachowuje się święte milczenie po Komunii świętej...

W procesji z darami wierni przyłaczają sie śpiewem.
Moim zdaniem jesli tak ustalił kosciul to niepowinnismy sie z tym sprzeciwiac tylko stosowac sie do przepisów OWDMR
Pozdrawiam

W tą niedzielę odbędzie się Dzień Papieski . Dzień Papieski obchodzony jest 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową .Obchody te przebiegają w czterech wymiarach : intelekturalnym , duchowym , artystycznym i charytatywnym .Wymiar duchowy : Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji . We wszystkich parafiach całej Polski a także w naszej diecezji w niedziele poprzedzającą Dzień Papieski odczytywany jest list pasterski Episkopatu Polski .Odprawiane są Msze św. w Jego intencji , podczas których głoszone są homilie i katechezy poświęcone Janowi Pawła 2 . W wielu parafiach odbywają się liczne nabożeństwa oraz nocne czuwania połączone z medytacją tekstów papieskich . Wieczorem o określonej godzinie we wszystkich diecezjach w kraju odbywają się uroczyste Apele modlitewne w łączności z Ojcem Świętym .
Wymiar intelektualny : W całej Polsce jest organizowanych jest kilkadziesiąt seminariów naukowych i paneli dyskusyjnych , których tematem jest nauczanie Jana Pawła 2 . Mają one na celu przybliżyć wiernym treści nauczania Ojca Świętego i poszerzać wiedzę o Jego pontyfikacie.Wymiar artystyczny : różne koncerty chrześcijańskie , spektakle.


Wymiar charytatywny : Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego Dnia zbiórka pieniędzy na rzecz: stypendia , licealistom pochodzących z małych wiosek.

Módlmy się o rychłą beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła 2

[/code]