I nie próbuj mi wmawiać , że natura nie jest cudem. Nie opowiadaj ...

photo


Jean Moebius Giraud uważany jest za twórcę nowoczesnego komiksu. Ten nobliwy, dziś już ponad 60-letni twórca, debiutował satyrycznymi komiksami na łamach pisma "Harakiri". Od połowy lat 60-tych rysował tasiemcowy serial westernowy Blueberry do scenariuszy Charliera. Ale to właśnie komiks Arzach opublikowany na łamach powstałego w 1975 r. magazynu komiksowego "Metal Hurlant" uczynił z Moebiusa twórcę nowoczesnego komiksu. Bohaterem tej obywającej się bez dialogów historii jest tajemniczy mężczyzna podróżujący na dziwacznym, wielkim ptaku. Cała opowieść, mająca formę kilkustronicowych komiksów, osadzona jest w nierealnym świecie fantazji, zamieszkanym przez podobne ludziom istoty. Nie znamy celu podróży bohatera, wiemy tylko co spotyka go po drodze. arzach_02Ptak karmiony jest przez jeźdźca (może raczej pilota) tajemniczym pożywieniem w kształcie małych placków, a gdy stworzenie popada w niemoc w sukurs idzie mu ktoś w rodzaju mechanika, zamieszkującego inny dziwny świat. Opowiadanie rozpada się w końcu na osobne kadry. Bohater przesiaduje w czymś w rodzaju sauny, potem wznosi się ponad wielotysięcznymi armiami wojowników. Niesłychany, poetycki klimat tych komiksów realizuje się w ich warstwie graficznej. Ozdobne ramki, ornamenty, kolory, sprawiają, iż czytelnik wciąga się w ten nierealny i zagadkowy świat wyobraźni autora.

Aby móc zobaczyć zawartość umieszczoną w tagu [ CODE ] musisz się zarejestrować

Sprzedam radio jvc kd-lh911.

Podstawowe parametry techniczne: Moc wyjściowa: 50W x 4 maks. Wzmacniacz mocy MOS-FET Czytnik kart SD SD/CD PICT (Personalised Image Capture Technology) 3-pasmowy korektor parametryczny iEQ 1-bitowy przetwornik DAC Burr-Brown o rozdzielczości 24-bity Tuner HS-IIIi Pełne sterowanie DAB RDS MP3/WMA kompatybilne ze standardem ID3/WMA (CD/SD) Kompatybilny z CD/CD-R/CD-RW 5V poziom wyjścia liniowego Platerowane złotem terminale wyjściowe (x 2 pary) Platerowane złotem terminale wyjściowe subwoofera z regulacja poziomu/ częstotliwości Wielokolorowy wyświetlacz graficzny 3D z regulacją kontrastu Opuszczany panel z napędem motorycznym Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio Niektóre z bajerów w radyjku: - automatyczne przyciemnianie się wyświetlacza po włączeni świateł samochodowych (i inne np: negatyw wyświetlacza, zmiana koloru) - możliwość ustawienia własnych preferencji wyświetlania dla każdego ze źródeł dźwięku (CD, SD, Radio) - ustawienie położenia panela w dogodnej pozycji dla kierowcy(4 możliwości) - kolory podświetlenia..... jedynie 256 kombinacji (ustawienie własne) lub jedno z około 15 (dokładnie nie pamiętam) fabrycznych - ustawienie własnego powitania, pożegnania, animacji i demka na wyświetlaczu (można dodawać własne fotki i wiele wiele innych W skład zestawu wchodzi radioodtwarzacz,oryginalna przednia ramka,złączka ISO . Radio jest 100 % sprawne,posiada pare rysek.Ten model był najwyższym modelem(ostatnia cena nowego 1250zł...).Możliwość podłączenia i sprawdzenia radia. brak ramki ozdobnej (daje uniwersalna w gratisie oraz karta 1GB)

Cena: 300

Chętnie zamówiłabym komplet.

Avatar:
-90x90 oczywiście
-z ramką (niekoniecznie jakąś ozdobną, oryginalną - wystarczy zwykła, biała, 1px)
-bez napisów

Sygnatura:
-350x50
-ramka tak samo jak w avatarze
-napis: Aenyeweddien. (z kropką) - niech będzie z poświatą, żeby był bardziej widoczny, czcionka... coś w stylu tej, którą mam w sygnaturze w napisie "Ariadna". Może być też coś jak Park Avenue.
-mogą być elementy wystające

Ogólnie:
-klimat w miarę mroczny, ale nie naciągany (nie jestem żałosną 11-latką zgrywającą mroczną gothównę)
-tematyka (wybierz coś):
*glany
*kobieta w sukni gotyckiej (z gorsetowym wiązaniem)
*ogólnie, to najlepiej by była to jakaś kobieta
*wampirzyca
-proszę, żebyś nie wykorzystywała ogólnie znanej grafiki, która wyświetla się na pierwszej stronie po wpisaniu w google hasła "wampir" itd.
-unikaj koloru różowego, błękitnego i ogólnie pastelowych barw; najmilej widziane obrazki czarno-białe/w niektórych miejscach mogą być złamane granatem czy czerwienią.

Pozdrawiam;>

Cytat:
Cytat użytkownika -max7- > Ciekaw jestem w jaki sposób / Grześ1234 / w ciągu pięciu miesięcy gry osiągnął 141 poziom PD i użyskał tak wysoką kwotę SG ?????. nie martw sie na razie poziomy sa tylko do 100
a kolege musze pochwalic za fajna grafike no i za dowod na istnienie jaszczombow


a grabie stoja ooparte o ramke na przyszlosc poczytaj troche bo juz ktorys raz pisze odp na to pytanie:D

OKuraSama znalazlem mrowisko w moim ozdobnym ogrodzie :D

Dot.: Wrześniówki
  Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA (Wiadomość 13154596) Nazwiska sie odmienia ale nie wszytkie . to zależy od nazwiska

Ja też robie własnorecznie zaprosznia, tylko jednej rzeczy Mi brakuje do zaproszen takich ozdobnych narożników grafik,rysunków czarno białych i nie mogę ich nigdzie na necie znalesć :cry:
Przyznam, że sztuką jest to gdzieś na necie wyszukac ale mi się udało (chyba o to Ci chodzi) ;)

http://www.boro-laser.com.pl/wzory/grafiki/corners.htm
Te są tak jak chciałas czarno-białe, a
tutaj masz roznego rodzaju ramki
http://www.weddingclipart.com/catego...g-borders.html

Jakiej rozdzielczości używacie na pulpicie?
ja tej czwartej i jestem zadowolony
nie moge zbytnio mieć 1280x1024 bo na tej mam max 60Hz

co do tematu:

przydatne terminy:


Pulpit (ang. desktop) - podstawowy obszar roboczy w systemach operacyjnych, których powłoka graficzna (interfejs GUI) oparta jest o tzw. okna. Najpopularniejsze systemy tego rodzaju:
* Microsoft Windows,
* Linux (powłoki GNOME i KDE),
* Mac OS.
Na pulpicie znajdują się ikony, inaczej: odsyłacze lub skróty, odwołujące się do najważniejszych elementów interfejsu użytkownika, a także do istniejącego w systemie oprogramowania.
Użytkownik może definiować na pulpicie skróty własne, tworzyć katalogi (foldery) i podkatalogi, umieszczać pliki. W systemie plików pulpit jest bowiem odzwierciedleniem stanu katalogu znajdującego się w profilu użytkownika, co pozwala na zmianę jego struktury.
Podstawowe elementy pulpitu, prócz ikon i skrótów, to: pasek zadań i pasek szybkiego uruchamiania, a w Microsoft Windows - przycisk nawigacyjny "Start", prowadzący do rozwijalnego menu, które zawiera odnośniki do elementów umożliwiających sterowanie i konfigurację systemu oraz do wszystkich zainstalowanych aplikacji.
Obecnie pulpit, prócz funkcji użytkowej, spełnia także funkcję ozdobną: można modyfikować wygląd ikon i tła, ustawiać tapety, dokonywać zmian w wielkości i wyglądzie liter, rozdzielczości ekranu itp.
W większości systemów z wyżej wymienioną powłoką graficzną zasady działania, elementy oraz wygląd pulpitu są do siebie bardzo podobne.


Rozdzielczość ekranu - jeden z parametrów trybu wyświetlania, parametr określający liczbę pikseli obrazu wyświetlanych na ekranie w bieżącym trybie pracy monitora komputerowego, telewizora a także każdego innego wyświetlacza, którego obraz budowany jest z pikseli. Rozdzielczość wyraża się w postaci liczby pikseli w poziomie i w pionie.
Pojęcie rozdzielczości ekranu jest dość mylące, gdyż tak naprawdę nie jest to rozdzielczość wyświetlacza, lecz rozdzielczość obrazu na tym wyświetlaczu, a w większości urządzeń bieżący tryb wyświetlania można zmieniać skokowo wewnątrz określonego zakresu, którego granice, jak i poszczególne dostępne rozdzielczości powiązane są z budową urządzenia wyświetlającego, budową karty graficznej, wielkością pamięci na tej karcie oraz oprogramowaniem (sterownik karty, system operacyjny).
Odczucie zmiany wielkości obrazu w miarę wzrostu rozdzielczości jest wywołane tym, że zazwyczaj stałe elementy interfejsu systemu operacyjnego, takie jak ramki, ikonki itp. mają stałą wielkość w pikselach.
Dla telewizorów analogowych, rozdzielczość jest związana z przepustowością sygnału luminancji i jest określany w "liniach", jako największa liczba naprzemiennych białych i czarnych pionowych pasków, które mogą być wyświetlone wszerz ekranu bez nakładania się na siebie. Czasami linie są liczone na szerokości równej wysokości obrazu, zamiast na całej szerokości. To powoduje powstanie dwóch miar rozdzielczości poziomej, co może powodować nieporozumienia. Rozdzielczość pionowa, podobnie jak w urządzeniach cyfrowych, jest liczbą poziomych linii na obrazie.
Obecnie, standardowymi rozdzielczościami są 640×480 (VGA, Video Graphics Array), 800×600 (SVGA, Super VGA), oraz 1024×768 (XGA/XVGA, eXtended czyli rozszerzona). Niektórzy użytkownicy, szczególnie programów CAD oraz gracze, używają rozdzielczości 1600×1200 (UXGA, Ultra-eXtended) lub wyższych, jeżeli mają odpowiedni sprzęt. Kiedy rozdzielczość wyświetlania jest zbyt duża w stosunku do możliwości monitora lub wyświetlacza, niektóre systemy tworzą wirtualny ekran, który może być przewijany "pod" fizycznym ekranem.
Dla telewizji cyfrowej i HDTV, typowe rozdzielczości pionowe to 720 lub 1080 linii.
Rozdzielczość 640×480, wprowadzona przez IBM PS/2 VGA i MCGA (MultiColor Graphics Array), zintegrowane karty graficzne, stała się standardem od 1990 do 1997 roku, częściowo dzięki swoim proporcjom 4:3. 800×600 była standardową rozdzielczością od roku 1998 do chwili obecnej, ale 1024×768 szybko staje się nowym standardem rozdzielczości, szczególnie że również zachowuje proporcje 4:3. Wiele stron internetowych i produktów multimedialnych jest zaprojektowanych dla rozdzielczości 1024×768. Większość współczesnych gier, takich jak SimCity 4, wypuszczonych w erze 128-bitowych kart graficznych, w ogóle nie pozwala na używanie rozdzielczości 640×480. Windows XP zostało zaprojektowane do pracy w rozdzielczości co najmniej 800×600 (ale jest możliwa praca w trybie 640×480).
Uznaje się, że dla monitorów 15" i 17" (381 mm i 432 mm), rozdzielczość 1024×768 jest standardem, natomiast dla monitorów 19" zaleca się 1280×1024. Dobre monitory 21" (533 mm) zazwyczaj potrafią wyświetlać obraz w rozdzielczości 1600×1200. Są także szerokie monitory 24" (610 mm), które często będą w stanie pracować w rozdzielczości poziomej 2048 pikseli lub większej.Jak sprawdzić rozdzielczość swojego pulpitu?
Pulpit -> PPM -> Właściwości -> Ustawienia -> Rozdzielczość ekranu


Ciekawostki:

Mój kumpel kupił monitor 24" i narzeka, że ma pixeloze na pulpicie...


Istnieją inne rodzaje pulpitów:


ciekawe jaką mają rozdzielczość